fbpx
Odbierz 45-minutową strategiczną rozmowę SEO TUTAJ

Feeby.pl - Pozycjonowanie sklepu z dekoracjami ściennymi

+148% wzrost widoczności w TOP10 Google!

Przedstawienie klienta

Klient prowadzi sklep z zabawkami, na którym nigdy nie były prowadzone działania SEO i Linkbuildingu. Sklep istnieje od 2017 roku. Sprzedawał do tej pory w innych kanałach (Google ADS i Refferal – Ceneo, Skąpiec) jak i allegro. Klient przyszedł do nas w czerwcu z prośbą o zoptymalizowanie sklepu i zwiększenie ruchu do grudnia, ze względu na święta jest to najlepszy czas jeśli chodzi o sprzedaż, swoje działania zaczęliśmy na początku lipca.

Cel:

Zwiększenie ruchu organicznego oraz widoczności w postaci indeksacji słów kluczowych.

+1600 fraz w TOP10 Wzrost widoczności domeny w TOP10
+4620 fraz w TOP50 Wzrost widoczności domeny w TOP 50
+225% ruchu organicznego Procentowy wzrost ruchu organicznego po wdrożeniu naszych działań
Strategia i realizacja

Na początku działań został przeprowadzony pełny audyt sklepu, na którego podstawie została ustalona strategia. W pierwszej kolejności w sklepie zostały zoptymalizowane wszystkie meta dane (title i description) na kategoriach, pozbyliśmy się także zbędnych przekierowań i błędów 404 – spowodowanych błędnym linkowaniem wewnętrznym.

Kolejnym krokiem było uzupełnienie treści na kategoriach. Sklep nie posiadał żadnych opisów kategorii. Nasz copywriter przygotował treści, które zostały przez nas w pełni zoptymalizowane o nagłówki i linkowanie wewnętrzne i wrzucone na podstrony kategorii. Dodatkowo pisane były wpisy blogowe w ilości: 3/miesięcznie

Kolejnym etapem, który trwa aktualnie jest optymalizacja produktowa. Miesięcznie optymalizowanych jest około 60 produktów. Produkty te są aktualizowane o nowe meta date i przede wszystkim nowe słowa kluczowe.

W ciągu całego okresu kontynuowany był także proces linkbuildingu

Podsumowanie

Po 6 miesiącach współpracy udało się wypracować bardzo dobre rezultaty. Widoczność w postaci indeksacji słów kluczowych udało się podnieść zarówno w przedziale TOP10 jak i TOP50 o odpowiednio 1222% i 344%. Jeśli chodzi o ruch, w porównaniu do poprzedniego roku, wzrósł on o 462% co bezpośrednio przełożyło się na sprzedaż.

Wzrost w TOP10

feeby wzrost top10

Wzrost w TOP50

feeby wzrost top50

Odbierz strategię na TOPowe pozycje dla Twojego biznesu w Google.

Wspólnie stwórzmy kolejną #HistorieSukcesu SEO 🚀