fbpx
Odbierz bezpłatną analizę SXO z omówieniemTUTAJ
mebledoktor logo

Mebledoktor24.pl - Sklep z meblami drewnianymi

+280% wzrost widoczności w TOP10 Google!

Przedstawienie klienta

Mebledoktor24 czyli Meble Doktór to firma meblowa z rodzinną tradycją od 1987 roku. Zajmuje się produkcją oraz sprzedażą zarówno detaliczną jak i hurtową najwyższej jakości wyrobów z drewna litego na rynku krajowym oraz międzynarodowym. Sklep internetowy klienta istnieje od wielu lat. Działania SEO przez SEMhub zostały rozpoczęte w maju 2020r.

Cel:

1. Pełna optymalizacja sklepu
2. Pełna analiza słów kluczowych
3. Wzmocnienie sklepu poprzez link building

Reasumując celem był realny i ciągły wzrost pozycji sklepu internetowego w organicznych wynikach wyszukiwania Google

+1600 fraz w TOP10 Wzrost widoczności domeny w TOP10
+4620 fraz w TOP50 Wzrost widoczności domeny w TOP 50
+225% ruchu organicznego Procentowy wzrost ruchu organicznego po wdrożeniu naszych działań
Strategia i realizacja

W pierwszej kolejności wykonaliśmy audyt seo strony i wypisaliśmy techniczne zalecenia optymalizacyjne (strony paginacji, zduplikowane nagłówki itd). Jak u każdego klienta audyt był niezbędny, aby zweryfikować czy aby na pewno wszystko fundamenty SEO zostały poprawnie wdrożone, przed przystąpieniem do dalszych działań w SEO.

Następny etapem była analiza słów kluczowych i na jej podstawie podjęcie decyzji czy wszystkie podstrony są istotne z punktu widzenia SEO, zasugerowanie nowych który wynikły z analizy oraz finalnie do każdej z wybranej podstrony dobranie odpowiedniego tytułu (znacznika meta titl). Zostało to wykonane i wdrożone przez nas zespół.

Po wykonaniu pełnego audytu oraz analizy słów kluczowych mogliśmy przejść do obrania długoterminowej strategii on-page, copywriterskiej i linkbuildingowej.

W tym przypadku treści pisał klient zgodnie z naszymi zaleceniami w ilości 5-10 tekstów miesięcznie. Dla każdej kategorii zostały przygotowane frazy, nagłówki oraz szczegółowa instrukcja na temat natężenia słów i tego jak taka treść powinna wyglądać.

Po napisaniu treści przez klienta, była ona przez nas weryfikowana pod kątem SEO, uzupełniliśmy o niezbędne linkowania wewnętrzne, zagęszczenia czy boldowanie a wprowadzaliśmy na stronę.

W dalszych etapach sukcesywnie realizowaliśmy działania linkbuildingowe aby ciągle wzmacniać całą domenę oraz wybrane adresy URL wg priorytetu.

Etapem, który został wykonany dalej to optymalizacja produktowa. Produkty zostały zoptymalizowane o poprawne meta dane, nagłówki i przede wszystkim canonicale. Dla powtarzających się produktów, posiadających różne warianty zostały zastosowane odpowiednie linki kanoniczne, tak aby zlikwidować duplikację wewnętrzną w sklepie.

Podsumowanie

Z klientem współpracujemy od maja 2020 roku. Do tej pory udało się wypracować bardzo zadowalające wyniki w indeksacji słów kluczowych i ich pozycji, co ma bezpośrednie przełożenie na ruch i sprzedaż. W dalszym ciągu pracujemy nad zwiększeniem widoczności sklepu klienta aby wykreować go na lidera w branży mebli z drewna litego.

Wzrost w TOP10

mebledoktor24 wzrost pozycjonwowania w google w top10

Wzrost w TOP50

mebledoktor24 wzrost pozycjonwowania w google w top50

Odbierz bezpłatną analizę SXO z omówieniem!

Wspólnie stwórzmy kolejną #HistorieSukcesu SEO 🚀