fbpx
semhub - pozycjonowanie stron internetowych

+353% wzrost widoczności w TOP10 Google!

Pozycjonowanie sklepu internetowego
Branża:  Moda

Przedstawienie klienta

Klient prowadzi sklep z sukniami na miarę, na którym nigdy nie były prowadzone działania SEO i Linkbuildingu. Sklep istnieje od stycznia 2017 roku. Klientka sprzedawała tylko i wyłącznie przy pomocy sklepu stacjonarnego. Klient przyszedł do nas w listopadzie 2018 roku z prośbą o zaproponowanie działań, które finalnie zwiększą widoczność organiczną sklepu, co przełoży się odpowiednio na ilość zapytań.

Cel:

Comiesięczne zwiększanie indeksacji, ruchu oraz rozpoczęcie sprzedaży z ruchu organicznego.

+228 fraz w TOP10

Wzrost widoczności domeny w TOP 10

+939 fraz w TOP50

Wzrost widoczności domeny w TOP 50

+327% ruchu organicznego

Procentowy wzrost ruchu organicznego po wdrożeniu naszych działań

Przeprowadzone działania:

Jak w przypadku każdego naszego klienta - na początku działań został przeprowadzony pełny audyt sklepu, na którego podstawie została ustalona strategia. W pierwszej kolejności w sklepie zostały zoptymalizowane wszystkie meta dane (w głównej mierze meta title, które nie wskazywały na żadną konkretną frazę. 

Następnie, wszystkie kategorie zostały uzupełnione w odpowiednią i zoptymalizowaną, pod kątem istotnych fraz, treść napisaną przez naszego copywritera. 

W sklepie zostały naprawione wszelkie błędy techniczne takie jak błędy 404 czy błędne przekierowania 301, usunięty został także problem kanibalizacji witryny.

Strona posiadała zbyt duże grafiki, oraz nie posiadała do nich opisów alternatywnych. Została zoptymalizowana prędkość witryny i napisane opisy alternatywne zawierające odpowiednie frazy

W ostatnim czasie w celu zwiększenia potencjału domeny zostały utworzone nowe kategorie, dzięki którym udało się pozyskać dużą ilość słów kluczowych long tail.

W ciągu całego okresu kontynuowany był także proces linkbuildingu

Wzrost widoczności fraz w TOP10

Wzrost widoczności fraz w TOP50

Podsumowanie

W dniu dzisiejszym klientka jest bardzo zadowolona z usług, z jej informacji ustaliliśmy, że ilość zapytań wzrosła prawie czterokrotnie. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę wzrost widoczności, który wyniósł odpowiednio: 353% w TOP10 i 280% w TOP50.
menu-circlecross-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram