fbpx
Odbierz bezpłatną analizę SXO z omówieniemTUTAJ
Wzrost widoczności w Google sklepu internetowego z kwiatami

Pozycjonowanie sklepu z kwiatami domowymi i akcesoriami do domu

+19 000% wzrost widoczności w TOP10 Google!

Przedstawienie klienta

Klient prowadzi sklep z roślinami do domu i biura oraz akcesoriami. Strona istnieje od kwietnia 2019 roku i od tego też czasu prowadzone są działania SEO w naszej agencji. Klient przyszedł do nas jeszcze przed utworzeniem sklepu i współpracując z nami, wspólnie go uruchomiliśmy jednocześnie włączając działania SEO od samego początku.

Cel:

Comiesięczne zwiększanie indeksacji, ruchu oraz rozpoczęcie sprzedaży z ruchu organicznego.

+190 fraz w TOP10 Wzrost widoczności domeny w TOP10
+1641 fraz w TOP50 Sklep kwiatami domowymi i akcesoriami do domu
+462% ruchu organicznego Procentowy wzrost ruchu organicznego po wdrożeniu naszych działań
Przeprowadzone działania

Na początku działań przeprowadzony był audyt strony. Mimo współpracy jeszcze przed uruchomieniem sklepu, audyt był niezbędny, aby zweryfikować czy aby na pewno wszystko zostało wprowadzone według zaleceń. Na podstawie audytu kilka błędów zostało jeszcze poprawionych, po czym mogliśmy przejść do kolejnego etapu.

Kolejnym etapem było uzupełnienie kategorii o stosowne opisy. W tym przypadku treści pisał klient zgodnie z naszymi zaleceniami. Dla każdej kategorii zostały przygotowane frazy, nagłówki oraz szczegółowa instrukcja na temat natężenia słów i tego jak taka treść powinna wyglądać. Po napisaniu treści przez klienta, trafiała ona do nas, gdzie weryfikowaliśmy jej poprawność pod kątem SEO, uzupełniliśmy o niezbędne linkowania wewnętrzne i wprowadzaliśmy na stronę.

Kolejnym etapem, który trwa aktualnie to optymalizacja produktowa. Produkty zostały zoptymalizowane o poprawne meta dane, nagłówki i przede wszystkim canonicale. Dla powtarzających się produktów, posiadających różne warianty zostały zastosowane odpowiednie linki kanoniczne, tak aby zlikwidować duplikację wewnętrzną w sklepie.

Dodatkowo przez cały czas prowadzony był proces link buildingu w postaci artykułów sponsorowanych.

Podsumowanie

Z klientem współpracujemy od kwietnia 2019 roku do stycznia 2020 udało się wypracować bardzo zadowalające wyniki w indeksacji słów kluczowych, która ma bezpośrednie przełożenie na ruch i sprzedaż. Aktualnie pracujemy nad dalszym zwiększeniem widoczności do wiosny 2020 roku, kiedy w branży klienta jest największy sezon.

Wzrost w TOP10

sklep z kwiatami pozycjonowanie wzrost widoczności w top10

Wzrost w TOP50

Wzrost widoczności w Google w TOP50

Odbierz bezpłatną analizę SXO z omówieniem!

Wspólnie stwórzmy kolejną #HistorieSukcesu SEO 🚀