fbpx
Odbierz bezpłatną analizę SXO z omówieniemTUTAJ
pozycjonowanie sklepu z zabawkami

Pozycjonowanie sklepu z zabawkami

+1222% wzrost widoczności w TOP10 Google!

Przedstawienie klienta

Klient prowadzi sklep głównie z zabawkami dla dzieci. Sklep istnieje od kwietnia 2019 roku i od tego też czasu prowadzone są działania SEO w naszej agencji. Klient przyszedł do nas jeszcze przed utworzeniem sklepu i współpracując z nami, wspólnie go uruchomiliśmy jednocześnie włączając działania SEO od samego początku.

Cel:

Comiesięczne zwiększanie indeksacji, ruchu oraz rozpoczęcie sprzedaży z ruchu organicznego.

+228 fraz w TOP10 Wzrost widoczności domeny w TOP10
+2177 fraz w TOP50 Wzrost widoczności domeny w TOP 50
+462% ruchu organicznego Procentowy wzrost ruchu organicznego po wdrożeniu naszych działań
Przeprowadzone działania

Na początku działań został przeprowadzony pełny audyt sklepu, na którego podstawie została ustalona strategia. W pierwszej kolejności w sklepie zostały zoptymalizowane wszystkie meta dane (title i description) na kategoriach, pozbyliśmy się także zbędnych przekierowań i błędów 404 – spowodowanych błędnym linkowaniem wewnętrznym.

Kolejnym krokiem było uzupełnienie treści na kategoriach. Sklep nie posiadał żadnych opisów kategorii. Nasz copywriter przygotował treści, które zostały przez nas w pełni zoptymalizowane o nagłówki i linkowanie wewnętrzne i wrzucone na podstrony kategorii. Dodatkowo pisane były wpisy blogowe w ilości: 3/miesięcznie

Kolejnym etapem, który trwa aktualnie jest optymalizacja produktowa. Miesięcznie optymalizowanych jest około 60 produktów. Produkty te są aktualizowane o nowe meta date i przede wszystkim nowe słowa kluczowe.

W ciągu całego okresu kontynuowany był także proces linkbuildingu

Podsumowanie

Po 6 miesiącach współpracy udało się wypracować bardzo dobre rezultaty. Widoczność w postaci indeksacji słów kluczowych udało się podnieść zarówno w przedziale TOP10 jak i TOP50 o odpowiednio 1222% i 344%. Jeśli chodzi o ruch, w porównaniu do poprzedniego roku, wzrósł on o 462% co bezpośrednio przełożyło się na sprzedaż.
sklep z zabawkami - wyniki pozycjonowania

Wzrost w TOP10

pozycjonowanie sklepu z zabawkami - wzrost w top10

Wzrost w TOP50

pozycjonowanie sklepu z zabawkami - wzrost w top50

Odbierz bezpłatną analizę SXO z omówieniem!

Wspólnie stwórzmy kolejną #HistorieSukcesu SEO 🚀