fbpx
Odbierz bezpłatną analizę SXO z omówieniemTUTAJ

Pozycjonowanie szerokie stron internetowych

Na tysiące... a nawet setki tysiące słów kluczowych!

Pozycjonowanie szerokie to nic innego, jak szerokie spektrum działań marketingowych w obrębie domeny (działania ONsite i OFFsite), których finalnym efektem jest wzrost widoczności domeny w wynikach wyszukiwania Google na setki, tysiące a nawet setki tysiące słów kluczowych.

Czym są słowa kluczwe Long Tail?

Słowa kluczowe long tail (tzw. długi ogon) odgrywają coraz istotniejszą rolę w SEO. W przypadku treści witryny, takich jak strony wewnętrzne i posty na blogach, słowa kluczowe typu longtail oferują możliwość dostarczania użytkownikom bardziej szczegółowych treści w zależności od tego, czego szukają.

Dlaczego słowa kluczowe z długim ogonem są ważne w SEO

Ponieważ użytkownicy coraz lepiej korzystają z wyszukiwarek, ich zapytania stają się znacznie bardziej dokładne. Przykładowo: w przypadku usługi lub produktu wielu z nich nie szukało tylko słowa „pizza” i obecnie realizuje konkretne zamówienia, takie jak „pizza bezglutenowa w Warszawie”.
Użytkownicy szukający treści również dokładniej wyszukują, aby znaleźć lepsze, bardziej sprecyzowane informacje, Słowa kluczowe z długim ogonem świetnie nadają się do lepszej personalizacji i ogólnej optymalizacji treści.

Strategia treści longatil

Oprócz działania jako dodatkowy zasób dla pomysłów na posty na blogu, słowa kluczowe typu longtail powinny stanowić kluczowy element strategii pisania treści przez każdego specjalistę SEO. Dostarczają bardziej szczegółowe informacje, które zauważają zarówno użytkownicy, jak i wyszukiwarki. Na przykład strona internetowa z kilkoma różnymi odmianami słów kluczowych typu longtail związana z konkretną branżą i ofertami jest postrzegana jako o wiele bardziej renomowana niż blog lub strona internetowa, która powtarza to samo ogólne słowo kluczowe w branży. Jest to również znane jako słowa kluczowe LSI (Latent Semantic Indexing), które zwiększają wiarygodność i trafność Twojego artykułu w oczach wyszukiwarek, dzięki czemu uzyskuje się lepszą pozycję w rankingu dla większej liczby słów kluczowych.

 

pozycjonowanie szerokie longtail

Bardziej ukierunkowany ruch = wyższy współczynnik konwersji

Innym powodem, dla którego słowa kluczowe typu longtail pomagają w tworzeniu treści i ogólnej strategii marketingu w wyszukiwarkach, jest to, że im bardziej szczegółowe zapytanie prowadzi użytkownika do Twojej witryny, tym większe jest prawdopodobieństwo, że przekształci się w płatnego klienta. Na przykład, jeśli dystrybutor dywanów jest jedną z niewielu witryn internetowych oferujących „fioletowe geometryczne dywany 5 × 7” w cenie 100 USD lub mniejszej i zawiera zoptymalizowaną treść wokół tego rodzaju wyszukiwania, użytkownik szukający tego konkretnego produktu z dużym prawdopodobieństwem kupi dywan tam, w przypadku wyszukiwania frazy “sklep z dywanami” mógłby na tą podstronę nie trafić.

pozycjonowanie sklepu internetowego

Bezpłatna analiza SXO i rozmowa

Wspólnie stwórzmy kolejną #HistorieSukcesu SEO 🚀
Do dzieła!

Są trzy główne korzyści z kierowania na te ściśle określone słowa kluczowe:

Mniej konkurencji

Długie słowa kluczowe są specyficzne dla Twojej firmy i Twojej niszy, w wyniku czego liczba wyszukiwań jest niska. Bezpośrednio przekłada się to też na trudność w pozycjonowaniu – nie trzeba tyle wysiłku, aby dobrze pozycjonować słowa kluczowe o długim ogonie.

Wyższe konwersje

Słowa kluczowe long tail są bardzo mocno sprecyzowane. Najczęściej są to hasła, które wyszukiwane są przez zdecydowanych klientów, którzy wiedzą czego chcą i szukają tej jednej konkretnej rzeczy. Konwersja przy takich zapytaniach jest znacznie wyższa niż przy frazach ogólnych.

Optymalizacja wyszukiwań semantycznych

W dzisiejszych czasach wyszukiwanie głosowe jest coraz bardziej popularne. Ponad 55% osób młodych korzysta z wyszukiwania głosowego podczas wpisywania haseł w wyszukiwarkę. Gdy użytkownicy ci pytają wyszukiwarkę, używają długich słów kluczowych, takich jak pytania (np. „Jakie są najlepsze restauracje sushi w pobliżu?”) I polecenia z wyraźnym zamiarem (np. „Porównaj cenę sukienek Blush i Sherri Hill” ).

Porozmawiajmy

O skutecznych działań SEO dla Twojego sklepu internetowego!

Wyślij do nas zapytanie o darmową 30-minutową konsultację SEO, w trakcie której porozmawiamy o skutecznych działaniach pozycjonowania sklepu.

Odbierz bezpłatną analizę SXO z omówieniem!

Wspólnie stwórzmy kolejną #HistorieSukcesu SEO 🚀