Odbierz bezpłatną 30 min. strategiczną konsultację SEO (wartość 200 zł): TUTAJ
pozycjonowanie sklepów internetowych

Pozycjonowanie sklepów internetowych

E-commerce SEO zajmujemy się na codzień!

Pozycjonowanie sklepu internetowego to długotrwały proces, którego efektem finalnym jest zwiększenie widoczności sklepu w wynikach organicznych oraz podniesienie ruchu organicznego nawet o setki procent.

Pozycjonowanie sklepów różni się od pozycjonowania stron

Czy wiesz że pozycjonowanie sklepów internetowych znacznie różni się od pozycjonowania zwykłych stron internetowych? Główną i najbardziej istotną różnicą jest liczba pozycjonowanych podstron. Strona wizytówkowa zazwyczaj posiada tylko kilka podstron tj.: „o-nas”, „oferta”, czy „kontakt”. Natomiast sklep internetowy tych podstron posiada znacznie więcej – nawet kilka set kategorii i tysiące produktów. Nawet jeśli cel w obydwóch przypadkach jest ten sam – czyli pozyskanie większej ilości użytkowników z ruchu organicznego – to wymagany nakład pracy jest znacznie większy lecz efekt może być kilkaset razy lepszy. Sklepy internetowe są w stanie generować dziesiątki, tysiące a nawet setki tysięcy odwiedzin użytkowników miesięcznie którzy są potencjalnymi klientami.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

Pozycjonowanie sklepu internetowego nie polega tylko na pozycjonowaniu na strony głównej. Wręcz przeciwnie. W sklepach internetowych w głównej mierze powinno się skupić szczególną uwagę na danych kategoriach produktów.

Dlaczego? Gdy szukasz butów sportowych w google wpisujesz np. „Dobre sportowe buty” – następnie wchodząc na jakikolwiek sklep internetowy lądujesz w kategorii „buty sportowe”, gdzie znajdujesz gamę produktów, których szukałeś.

Pozycjonowanie sklepu internetowego

E-commerce SEO

Sklepy internetowego, bez poprawnie zoptymalizowanej struktury pod kątem SEO, oraz poprawne ich prowadzenie pod kątem pozycjonowania nie mają zbyt dużych szans na długotrwały rozwój. Pozycjonowanie sklepu internetowego to jest z najbardziej skutecznej formy reklamy w sieci. Natomiast w dłużej perspektywie czasu – jedna z najtańszej metody promocji online.

Dlaczego?

Otóż gdy sklep zostanie odpowiednio dobrze zoptymalizowany a nastepnie osiągnie pewne (wysokie) pozycje na dane frazy kluczowe – potrafi utrzymać te pozycje miesiącami a nawet latami. Oznacza to, że dane frazy dzień po dniu, miesiąc po miesiącu będą generowały ruch z wyszukiwarki Google.

SEO Sklepu Internetowego

Umów się na
bezpłatną konsultację! SEO

Poniżej znajdziesz usługi SEO, które jako agencja SEO świadczymy.
Umów się już teraz

Analiza danych

Nasze działania opieramy na analizie dużej ilości danych pozyskiwanych z domen konkurencyjnych przy użyciu najlepszych narzędzi SEO na rynku.

Optymalizacja sklepu

Poprawna optymalizacja techniczna sklepu internetowego to klucz do wysokich pozycji i widoczności!

Dobór słów kluczowych

Naszym zdaniem jest podnieść jak najbardziej pozycję oraz całkowitą widoczność domeny – robimy to bardzo skutecznie.

Wzrost sprzedaży

Działania SEO mają na celu zwiększenia ruchu organicznego, co finalnie przekłada się na większą sprzedaż.

Porozmawiajmy

O skutecznych działań SEO dla Twojego sklepu internetowego!

Wyślij do nas zapytanie o darmową 30-minutową konsultację SEO, w trakcie której porozmawiamy o skutecznych działaniach pozycjonowania sklepu.

Odbierz bezpłatną (30-minutową)
konsultację strategiczną wartą 200 zł

Porozmawiajmy o możliwościach pozycjonowania Twojej strony w Google. Omówimy aktualną kondycję domeny, najważniejsze braki w SEO oraz wstępną skuteczną strategię, która przyniesie realne efekty.