Godziny pracy: Pn - Pt 09:00-18:00
Email michal@semhub.pl Zadzwoń! 533-411-223

Pozycjonowanie stron Wadowice

wraz z SEMhub

Witaj w świecie internetowego wyszukiwania informacji lokalnych w XXI wieku!

Lokalne pozycjonowanie stron Wadowice

Większość przedsiębiorców tego nie wie, ale specjaliści od marketingu internetowego już tak. Otóż jesteśmy w stanie podać w bardzo dużym przybliżeniu precyzyjną liczbę wyszukiwań fraz kluczowych z punktu widzenia twojego biznesu. Czym jest liczba wyszukiwań danego słowa kluczowego? To nic innego jak potencjał rynku, który szuka zaspokojenia swoich potrzeb.

Jak działa pozycjonowanie stron w Wadowicach w dowolnej branży obrazuje poniższy uproszczony przykład.

wadowice pozycjonowanie stronBranża: wynajem sal weselnych Lokalizacja: Wadowice, gmina Wadowice, powiat wadowicki Przykładowe słowa kluczowe: sala weselna wadowice, dom weselny wadowice

Ile wyszukiwań mają wspomniane wyżej frazy w ujęciu miesięcznym?

Sala weselna Wadowice to 50 wyszukiwań miesięcznie, a dom weselny wadowice to 20 wyszukiwań miesięcznie. To twarde i bardzo precyzyjne dane pochodzące wprost z narzędzi analitycznych Google. Należy pamiętać, że te dwa słowa kluczowe nie stanowią całkowitego potencjału branży ponieważ użytkownicy mogą wyszukiwać także innych sformułowań lub nawet tzw. long tail’i, które tutaj celowo zostały pominięte.

W naszym przykładzie potencjał rynku wynosi 70 wyszukiwań miesięcznie. Dużo? Mało? Zakładając, że pojedyncza usługa generuje 10000 zł przychodu mówimy o miesięcznej wartości rynku na poziomie 700 000 zł, a rocznie to już prawie 8 500 000 zł. Są to oczywiście obliczenia szacunkowe. Wynajem sali weselnej w Wadowicach to rynek wystarczająco duży, aby poważnie myśleć o wejściu z nową ofertą, nowego przedsiębiorcy. Nie jest to jednak rynek próżny. Konkurencja obejmuje kilkadziesiąt podmiotów, w tym te o już ugruntowanej pozycji w świadomości lokalnej społeczności oraz wysokiej pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania Google.

Co musisz i chcesz wiedzieć na temat zwyczajów wyszukiwania użytkowników internetu szukających informacji o ofertach lokalnych firm?

 

Google

Tylko 15% ruchu korzysta z płatnych reklam typu PPC (pay per click czyli np. AdWords), a aż 85% klika wyłącznie w organiczne wyniki wyszukiwania zupełnie pomijając reklamy. Co więcej. Ponadt 65% ruchu przypada na frazy z TOP5 organicznych wyników wyszukiwania.

W naszym przykładzie firmy działającej w branży organizacji wesel sytuacja będzie wyglądała więc następująco: 11 osób kliknie w reklamy, a 59 w organiczne wyniki wyszukiwania z tego, aż 40 osób zakończy proces poszukiwania na ofercie firm wyświetlających się na pozycjach od 1-5.

Oznacza to, że firmy z TOP5 wyników wyszukiwania fraz „sala weselna wadowice” i „dom weselny wadowice” zgarnie ok. 5 000 000 złotych czyli sporo ponad 50% całego rynku wynajmu sal weselnych w Wadowicach.

Lokalne pozycjonowanie w Wadowicach oraz pozycjonowanie globalne  to inwestycja długoterminowa o trwałych efektach. Narzędzia pozycjonera zaprzęgnięte do realizacji skutecznych strategii marketingu cyfrowego pomogą podnieść widoczność twojej firmy w rankingach wyszukiwania Google. Mimo, że SEO lokalne to zagadnienie, w którym używa się pojęć z obszaru prawdopodobieństwa, a nie gwarancji rezultatu, to profesjonalna kampania SEO, cena jaką trzeba za nią zapłacić i czas jej trwania (z czasem pojawia się efekt kuli śnieżnej z ang. compound effect czyli bardzo pożądane zjawisko nakładania się na siebie korzyści i wartości płynących z różnych obszarów działalności agencji SEO prowadzącej kampanię) silnie uprawdopodobniają sukces rozumiany jako trwałe zajęcie kluczowych pozycji w wynikach wyszukiwania Google. Niemal automatycznie gwarantuje to stały dopływ dobrze konwertującego ruchu na stronę internetową pozycjonowanej firmy, a co za tym idzie silne podstawy do przejęcia istotnej części udziału w lokalnym rynku usług czy jest to wynajem sal weselnych Wadowice czy pozycjonowanie stron Wadowice czy nawet usługowa produkcja kosmetyków pod marką własną zamawiającego.

Skontaktuj się z nami

Masz pytania odnośnie SEO bądź pozycjonowania? A może chcesz skorzystać z naszych usług? Nie czekaj i zadzwoń do mnie. Porozmawiamy o Twoich potrzebach i postaramy się je zaspokoić 😉

 Email michal@semhub.pl

 Zadzwoń! 533-411-223